Ikonikus cégvezetők szerint a munka és a magánélet egyensúlya nem megteremthető abban a formában, ahogy arra manapság sok vállalatnál törekszenek. Úgy vélik, a siker kulcsa a bejárás, sőt, van olyan cégvezér, aki a napi 12 órás műszakokban hisz.
A home office mellett a feladatok sokszínűsége, értelme és fejlődésre képes vezetők is kellenek ahhoz, hogy egy munkavállaló igazán elégedett, sőt, boldog legyen. De miért éri meg erre törekedniük a munkahelyeknek? Megéri-e egyáltalán?
A héten újabb nagyvállalat rendelte vissza dolgozóit az irodába, az Amazon közölte, hogy január elsejétől heti öt nap lesz az elvárás. A pandémia elmúltával sorra szigorítanak a home office-lehetőségeken a cégek, sőt, vannak, akik teljesen megszüntetik a jól bevélt hibrid rendszereket, és kötelezővé teszik az állandó jelenlétet. A vezetők azzal indokolják a lépést, hogy véleményük szerint nő a termelékenység, ha az alkalmazottak az irodában vannak, míg mások a személyes együttműködés javulását remélik. A Business Insider összeszedte, hogy mely nagyvállalatok hívták vissza dolgozóikat az irodába, íme a lista.
Világszerte változatos módszerekkel vágják vissza a távmunkával töltött napokat és órákat a cégek. Vannak, akik monitorozzák, honnan dolgoznak a kollégák, mások pedig nemes egyszerűséggel teljesen betiltják a home office-t. Miért fordult visszájára a koronavírus-járvány alatt oly sikeresnek tűnő trend, amely szabad kezet, időt és teret adott a munkatársaknak?
Ötödik éve része a mindennapjainknak az otthoni munkavégzés. A Covid alatt bekövetkezett változások közül talán ez az, amit a legnehezebben tudunk elengedni, noha a munkáltatók folyamatosan küzdenek a munkavállalók irodába való visszatéréséért. Az új trend az irodapiacot is alaposan felforgatta, a korábban kedvelt eszköz a befektetők térképén jelentősen hátrébb került, miközben az üresedési ráták világszerte látványosan megemelkedtek. Hogy az elmúlt évek folyamatainak tükrében megtalálta-e már az egyensúlyt a piac, mennyire tudatosak a bérlők és kik lehetnek a folyamat nyertesei, arról a hazai irodapiac szakértőit kérdeztük.
Kriptobányászok, influenszerek, AI-lektorok és a platformgazdaság (gig economy) munkavállalói – a digitális forradalom, a koronavírus-járvány és a mesterséges intelligencia boomja nyomán gombamód szaporodnak az új foglalkoztatási formák. A fizetések is olyan online platformokon áramlanak, amelyekre a hatóságok zömének nincs rálátása. Összegyűjtöttük, hogy kik, hogyan dolgoznak ebben az új világban, és milyen veszélyekkel néznek szembe.
Egy jelentés szerint a londoni munkavállalók lassabban térnek vissza az irodába, mint más világvárosokban, például Párizsban és New Yorkban dolgozók, az ok pedig nem az, amire elsőre gondolnánk – írja a The Guardian.
Olyan dolog történt 2020-ban a világban, amire senki nem számított. Voltak találgatások, hogy mi fogja megakasztani a korábbi évek gazdasági növekedését és ingatlanpiaci szárnyalását, de senki nem gondolt arra, hogy ez egy olyan világjárvány formájában robban be, amire a világnépesség legnagyobb részének életében nem volt még példa. Mindez alapjaiban alakította át a munkavégzést és hosszú hónapokra a mindennapi élet normáit is. Nem meglepő, hogy a Covid-járvány okozta hatások voltak a Portfolio ingatlankonferenciáinak központi témái, így a 16. Property Investment Forumot is ez határozta meg, ami története során először hibrid formában, online közönség előtt zajlott.
Az elmúlt napokban körbejárta a magyar sajtót egy ominózus gólyatábori rémtörténet, de ez nem az egyetlen körülmény, ami miatt esetleg újragondolhatják karrierterveiket a pályaválasztás előtt álló fiatalok: a jelek szerint idén is kitart az elsöprő kirúgási hullám a technológiai szektorban, az egykori sikerágazat legmenőbb nagyágyúinál kis túlzással naponta bocsátják el az embereket. De mégis melyik cégek állnak ennek a nem túl dicsőséges listának az élén, és milyen megfontolások mentén történnek a tömeges elbocsátások? Hol vannak még nagy veszélynek kitéve a munkavállalók?
Magyarország fővárosa végzett az első helyen a hibrid és távoli munkavégzés minőségét bemutató listán az International Workplace Group (IWG) értékelése alapján – számolt be az amerikai CNBC.
Facebook-blokkoló, diktálószoftver, váltott műszak apával, a hagyományos munkaidő elengedése, feloldozás a lelkiismeret-furdalás alól? Számtalan módszer segíthetné a kisgyermekesek visszatérését a munkába, de a cégek nem túl nyitottak a Portfolio-nak nyilatkozó szakértő szerint. Mutatunk pár trükköt, amivel a kisgyermekes anyák visszatérhetnek a munka világába.
A magyar munkavállalók és munkáltatók hozzáállása is változott valamelyest az otthoni munkavégzéssel kapcsolatban tavaly óta – derül ki a Profession.hu reprezentatív kutatásából. A munkavállalók az előző évhez képest kisebb arányban gondolják úgy, hogy jobban teljesítenek home office-ban, a munkavégzési forma lelki egészségre gyakorolt hatásáról pedig megoszlik a dolgozók tapasztalata. Akiknek jelenleg biztosított az otthoni munkavégzés, azoknak a 16%-a nem tolerálná, ha jelentősebben korlátozná a munkaadójuk ennek feltételeit, akár fel is mondana ennek hatására.
Végtelenül barátságtalan lépésnek tartja a Vasutasok Szakszervezete Lázár János legújabb népszerűtlen döntését, a home office betiltását. A VSZ a vasutasok tömeges elvándorlásának megakadályozása érdekében is felszólítja a minisztert, vonja vissza ez a családellenesnek is számító intézkedést.
Lázár János építési és közlekedési miniszter friss határozatának értelmében nem lehet otthonról dolgozni 2024. július 1-től a MÁV-VOLÁN-csoport munkavállalóinak a 24.hu információi szerint.
Országos szinten a magyar munkavállalók háromnegyede támogatja a home office-t, attól függetlenül, hogy ez saját munkájukat tekintve egyáltalán kivitelezhető-e. Azonban az otthoni munkavégzés lehetősége sokaknak nem adatik meg: 57%-nak minden alkalommal be kell járni dolgozni az erre kijelölt helyre. Ennek oka sokszor vezetői korlátozás, hiszen saját megítélésük szerint a munkájukat részben vagy teljes egészben otthonról is el tudnák végezni, mégsem engedélyezik ezt számukra. A jövőre való kilátások kapcsán a dolgozók negyede borúlátó: a home office lehetőségének szűkülésére számít.
Az emberek több mint felét teljes munkaidőben visszarendelték az irodába munkáltatóik, ami jelentősen növelte a bejárók költségeit, a hatékonyságot és a társas kapcsolatokat azonban sok esetben előre lendítette, derült ki a Deloitte kutatásából. A hibrid munkarend tűnik az ideális megoldásnak - a Z- és az Y-generáció tagjai számára legalábbis mindenképp.
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.